Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

В ДСНС розповіли, де безпечно скупатися на Водохреще, а лікарі - кому категорично не можна у крижану купелю

Багато українців традиційно готуються зануритися у крижану купелю на Водохреще, 19-го січня. Навіть не дуже релігійні люди іноді вважають, що це дарує здоров’я та захищає від хвороб на цілий рік.

Втім рятувальники просять у свято не забувати про безпеку.

В ДСНС розповіли, що у кожному регіоні визначено офіційні місця, куди можна прийти і скупатися на Водохреща, щоб уникнути при цьому надзвичайних подій. Там будуть чергувати рятувальники, водолази ДСНС і медичні працівники.

Загалом на водоймах країни встановлено понад 600 рятувальних постів із засобами порятунку людей на воді. Цього дня на водних об'єктах від ДСНС чергуватимуть майже 2 000 рятувальників і 375 одиниць техніки.

Втім, як повідомила, наприклад, столична екологічна служба КП «Плесо», цьогоріч через COVID-19 та локдаун загальноміського освячення води в масштабному урочистому форматі, як було кожного року, не буде. Тож комунальники закликають людей не збиратися біля набережних

При цьому купатися у крижаній воді можна далеко не всім. Про це на своїй сторінці в Facebook розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Якщо ви все ж вирішили пірнати в ополонку, то, перш за все, робіть це тільки в тому випадку, якщо ви повністю здорові! Існують хвороби, при яких купатися в крижаній воді категорично заборонено ", - попереджає медик.

Однак він підкреслює, що разового купання в крижаній воді недостатньо. Скупавшись раз, не можна зміцнити організм. Холодна вода корисна тільки в тих випадках, якщо обливатися нею або занурюватися в неї регулярно.

Щоб не нашкодити собі на Водохреще, також потрібно дотримуватися соціальної дистанції і уникати скупчення людей: коронавірус, як і раніше, небезпечний, і в натовпі можна заразитися.

Якщо ж ви наважилися купатися, то потрібно дотримуватися базових правил безпеки.

Купатися потрібно тільки в спеціально обладнаних місцях з перевіреним дном. Енергійна розминка - обов'язкова умова перед зануренням у воду. Занурюйтесь у воду поступово. Якщо ви відразу пірнете з головою - це може привести до різкого охолодження організму. Залишайтеся в воді не довше 3-5 секунд. Людям, які практикують загартовування водою роками, не варто перебувати в ополонці довше 1,5-2 хвилин.

Також головний санлікар нагадав, що купання в ополонці несумісне з курінням і алкоголем. Якщо випити "для зігрівання", то це тільки створить ілюзію тепла і одночасно приведе до великих його втрат.

Приєднуватися до водохресних купань можна, тільки якщо повністю здоровий. Не варто купатися вагітним жінкам, а також дітям до 6 років.

І до слова, у ПЦУ вже розчарували на рахунок духовної складової: вода не змиває гріхи.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

О 01:43 до оперативно-диспетчерської служби Білоцерківського району надійшло повідомлення про пожежу за адресою: м. Біла Церква, вул. Ге...

У річці Остер, що протікає у селі Івангород Ічнянської територіальної громади Прилуцького району, було виявлено тіло 61-річної жінки, ме...

До оперативно-диспетчерської служби Броварського району надійшло повідомлення  від небайдужих громадян про пухнастика, який не може...

О 14:36 до оперативно-диспетчерської служби Вишгородського району надійшло повідомлення про загорання травʼяного настилу в с. Сухолуччя ...

Прибувши на виклик, вогнеборці встановили, що палає в кімнаті на площі 20 кв.м. Ще до прибуття надзвичайників з помешкання самостійно...

X